AR42895 – SKODA CITIGO 1.0 MPI 60 HK 5-Dørs Hatchback
2015 · Benzin · Registreret
| Nummerplade | AR42895 |
| Stelnummer (VIN) | TMBZZZAAZFD614108 |
| Mærke | SKODA |
| Model | CITIGO |
| Variant | 1.0 MPI 60 HK 5-Dørs Hatchback |
| Modelår | 2015 |
| Status | Registreret |
| Første registrering | 2014-11-03+01:00 |
| Køretøjsart | Personbil |
| Anvendelse | Privat personkørsel |
| Karrosseri | Hatchback |
| Farve | Hvid |
| Brændstof | Benzin |
| Effekt | 44.0 kW (59 hk) |
| Totalvægt | 1290 kg |
| Antal døre | 5 |
| Siddepladser | 4 |
| Forbrug | 24.4 km/l |
| CO₂ udslip | 95.0 g/km |
| Seneste syn | 2024-10-31+01:00 |
| Synsresultat | Godkendt |
Data fra Det Centrale Motorregister (DMR). Opdateres ugentligt. Søg efter en anden nummerplade.