CR60832 – PEUGEOT 208 1.2 PureTech 75 5D
2020 · Benzin · Registreret
| Nummerplade | CR60832 |
| Stelnummer (VIN) | VR3UPHMHDL5005539 |
| Mærke | PEUGEOT |
| Model | 208 |
| Variant | 1.2 PureTech 75 5D |
| Modelår | 2020 |
| Status | Registreret |
| Første registrering | 2020-05-18+02:00 |
| Køretøjsart | Personbil |
| Anvendelse | Privat personkørsel |
| Karrosseri | Hatchback |
| Farve | Hvid |
| Brændstof | Benzin |
| Effekt | 55.0 kW (74 hk) |
| Totalvægt | 1510 kg |
| Antal døre | 4 |
| Siddepladser | 5 |
| Forbrug | 22.0 km/l |
| CO₂ udslip | 123.0 g/km |
| Seneste syn | 2026-05-20+02:00 |
| Synsresultat | Godkendt |
Data fra Det Centrale Motorregister (DMR). Opdateres ugentligt. Søg efter en anden nummerplade.