DW75315 – FORD FIESTA 1.0 EcoBoost (125 HK) Hatchback, 5 dørs Forhjulstræk Manuel
2016 · Benzin · Registreret
| Nummerplade | DW75315 |
| Stelnummer (VIN) | WF0DXXGAKDGG15046 |
| Mærke | FORD |
| Model | FIESTA |
| Variant | 1.0 EcoBoost (125 HK) Hatchback, 5 dørs Forhjulstræk Manuel |
| Modelår | 2016 |
| Status | Registreret |
| Første registrering | 2016-06-27+02:00 |
| Køretøjsart | Personbil |
| Anvendelse | Privat personkørsel |
| Karrosseri | Hatchback |
| Farve | Blå |
| Brændstof | Benzin |
| Effekt | 92.0 kW (123 hk) |
| Totalvægt | 1555 kg |
| Antal døre | 4 |
| Siddepladser | 5 |
| Forbrug | 23.3 km/l |
| CO₂ udslip | 99.0 g/km |
| Seneste syn | 2024-06-13+02:00 |
| Synsresultat | Godkendt |
Data fra Det Centrale Motorregister (DMR). Opdateres ugentligt. Søg efter en anden nummerplade.