ED87604 – AUDI RS 3 Sportback 2.5 TFSI 400 HK 5-dørs quattro S tronic
· Benzin · Afmeldt
| Nummerplade | ED87604 |
| Stelnummer (VIN) | WUAZZZ8V9KA906567 |
| Mærke | AUDI |
| Model | RS 3 Sportback |
| Variant | 2.5 TFSI 400 HK 5-dørs quattro S tronic |
| Status | Afmeldt |
| Første registrering | 2019-07-24+02:00 |
| Køretøjsart | Personbil |
| Anvendelse | Privat personkørsel |
| Karrosseri | Hatchback |
| Brændstof | Benzin |
| Effekt | 294.0 kW (394 hk) |
| Totalvægt | 2064 kg |
| Antal døre | 4 |
| Siddepladser | 5 |
| Forbrug | 12.7 km/l |
| CO₂ udslip | 215.0 g/km |
| Seneste syn | 2023-08-11+02:00 |
| Synsresultat | Godkendt |
Data fra Det Centrale Motorregister (DMR). Opdateres ugentligt. Søg efter en anden nummerplade.