EP66347 – TESLA Model Y Premium Long Range Firehjulstræk
2026 · El · Registreret
| Nummerplade | EP66347 |
| Stelnummer (VIN) | XP7YGCEK5TB806852 |
| Mærke | TESLA |
| Model | Model Y |
| Variant | Premium Long Range Firehjulstræk |
| Modelår | 2026 |
| Status | Registreret |
| Første registrering | 2026-01-26+01:00 |
| Køretøjsart | Personbil |
| Anvendelse | Privat personkørsel |
| Karrosseri | MPV |
| Farve | Grå |
| Brændstof | El |
| Effekt | 378.0 kW (507 hk) |
| Totalvægt | 2517 kg |
| Antal døre | 5 |
| Siddepladser | 5 |
| Forbrug | 69.4 km/l |
| CO₂ udslip | 0.0 g/km |
Data fra Det Centrale Motorregister (DMR). Opdateres ugentligt. Søg efter en anden nummerplade.