ÆG – VOLVO XC90 D5 AWD Aut.
2019 · Diesel · Registreret
| Nummerplade | ÆG |
| Stelnummer (VIN) | YV1LF68UCK1437412 |
| Mærke | VOLVO |
| Model | XC90 |
| Variant | D5 AWD Aut. |
| Modelår | 2019 |
| Status | Registreret |
| Første registrering | 2018-11-02+01:00 |
| Køretøjsart | Personbil |
| Anvendelse | Privat personkørsel |
| Karrosseri | MPV |
| Farve | Grå |
| Brændstof | Diesel |
| Effekt | 173.0 kW (232 hk) |
| Totalvægt | 2750 kg |
| Antal døre | 5 |
| Siddepladser | 7 |
| Forbrug | 18.3 km/l |
| CO₂ udslip | 158.0 g/km |
| Seneste syn | 2025-02-05+01:00 |
| Synsresultat | Godkendt |
Data fra Det Centrale Motorregister (DMR). Opdateres ugentligt. Søg efter en anden nummerplade.