ÆVIMS – MERCEDES-BENZ GLC 300 de SUV 4MATIC 9G-TRONIC
2022 · Diesel · Registreret
| Nummerplade | ÆVIMS |
| Stelnummer (VIN) | W1N2539111V341221 |
| Mærke | MERCEDES-BENZ |
| Model | GLC |
| Variant | 300 de SUV 4MATIC 9G-TRONIC |
| Modelår | 2022 |
| Status | Registreret |
| Første registrering | 2022-03-14+01:00 |
| Køretøjsart | Personbil |
| Anvendelse | Privat personkørsel |
| Karrosseri | Stationcar |
| Farve | Sort |
| Brændstof | Diesel |
| Effekt | 143.0 kW (192 hk) |
| Totalvægt | 2650 kg |
| Antal døre | 5 |
| Siddepladser | 5 |
| Forbrug | 25.1 km/l |
| CO₂ udslip | 49.0 g/km |
| Seneste syn | 2026-03-14+01:00 |
| Synsresultat | Godkendt |
Data fra Det Centrale Motorregister (DMR). Opdateres ugentligt. Søg efter en anden nummerplade.