Ø33356 – PORSCHE 356A COUPE
· Benzin · Registreret
| Nummerplade | Ø33356 |
| Stelnummer (VIN) | 57314 |
| Mærke | PORSCHE |
| Model | 356A |
| Variant | COUPE |
| Status | Registreret |
| Første registrering | 1956-01-01+01:00 |
| Køretøjsart | Personbil |
| Anvendelse | Privat personkørsel |
| Karrosseri | Coupe |
| Brændstof | Benzin |
| Effekt | 44.0 kW (59 hk) |
| Totalvægt | 1175 kg |
| Antal døre | 2 |
| Forbrug | 14.0 km/l |
| Seneste syn | 2026-04-14+02:00 |
| Synsresultat | Godkendt |
Data fra Det Centrale Motorregister (DMR). Opdateres ugentligt. Søg efter en anden nummerplade.